Makine öğrenmesi ve yapay zeka prensibi ile çalışan XchangeWiser algoritmaları, anlık veriden arındırılarak eğitim yapmaktadır. Dolayısıyla analizlerinde, daha doğru tahminler sağlayabilmek adına, anlık fiyat verisi kullanılmamaktadır. Bu sebeple bilinen Robo Danışmanlardan farklı çalışır. Açık kaynak kullanımı Yahoo Finance’den alınan verilerin hızlıca her gün yeniden hesaplanmasına imkan vermektedir. Bilinmesi gereken en önemli husus XchangeWiser’ın sadece fiyat verileri ile analizler yapmamasıdır. Algoritmalar bir insanın kolayca ulaşamadığı, analiz edemediği birçok paradigmayı birlikte incelemektedir. 

Teknik ve Temel Analizlere imkan veren kullanıcı dostu içeriğinde TradingView’de yer alan mum grafikleri  ve indikatör çizimlerine müsaade eden bir alan yer alır. Yanı sıra sizlerin yatırımcı davranışını da analiz ederek kişiselleştirilmiş radar grafikler ile finansal enstrümanların, yatırımcı profilinize uyumluluğu hakkında analizler sağlar. Konu ile alakalı ayrıntılı bilgi için blog yazılarımızı takip edebilirsiniz. 

Al/Sat gibi işlemler aracı kuruluş lisansı olmadığı için mümkün değildir. Ancal +/- butonları ile simülatif olarak portföy yönetimini mümkündür. Kullanıcılara anlaşılabilir, detaylı iç görü sunmak XchangeWiser’in öncelikli amacıdır. Gösterilen ifadeler tamamen bir analiz sonucu olup yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilmemelidir.