1. Home
  2. Knowledge Base
  3. XchangeWiser Feature List

Hangi finansal enstrümana yatırım yapacağınızı biliyor musunuz?

XchangeWiser’ın 6 farklı yapay zeka algoritması her bir finansal araç için günlük analiz yapar. Bu analizlerin sonunda en güçlü al sinyallerini yayınlar.

Alacağınız finansal enstrümanı belirlediniz, ne zaman alıp ne zaman satacağınızı biliyor musunuz?

XchangeWiser’ın yapay zeka algoritmaları her bir hisse senedi vb. için alış ve satış referans fiyatları belirler. Buna ek olarak gün sonu kapanış fiyat tahmini yayınlar. Kullanıcı bu referans fiyatlardan yararlanarak emir girebilir.

Riskinizi biliyor musunuz?

Risk oranı yapay zeka algoritmaları tarafından hesaplanıyor ve kolayca anlaşılması için ısı haritaları ile de renklendiriyor. Buna ek olarak, her bir finansal enstrüman için günlük ve yıllık volatilitesi de bir risk göstergesi olarak yayınlanıyor.

Yatırım yapmaya yeni mi başladınız, riskinizi azaltmak için ne yapıyorsunuz?

XchangeWiser sağladığı yapay zeka tahminlerinin yanı sıra, bir trade simülasyonudur. Risksiz bir şekilde al-sat işlemlerini simülasyon üzerinden yapıp, olası kar/zararınızı görebilirsiniz.

Riskinizi paylaştırmak için sepet yatırım mı yapıyorsunuz, portföy dağılımınızı biliyor musunuz?

Simülasyonundan yararlanarak, gerçekleştirdiğiniz al/sat işlemlerinizi uygulamaya kaydetmeniz halinde XchangeWiser portföyünüzü sizin için raporlar. İki grafik ile yatırımlarınızın sektör dağılımını ve hisse senedi, döviz, kripto para gibi finansal enstrümanlar arasındaki dağılımını gösterir.

Yatırım karınızı almadan önce analiz yapacak vaktiniz yok mu, bir öneriye mi ihtiyacınız var?

XchangeWiser, üyeliğinize kaydettiğiniz yüzün üzerindeki finansal aracı her akşam eğitir sahip olduğu algoritmaları yarıştırır ve bir sonraki güne dair her bir market için günün önerisini yayınlar. Ya da kullanıcı sahip olduğu takip listesini al sinyaline göre sıralayarak en güçlü sinyallere bakıp yatırım kararını hızlıca alabilir.

Yatırımlarınızda kademeli alım mı yapıyorsunuz, değişen birim maliyetinizi nasıl takip ediyorsunuz?

Simülasyondan yararlanarak, gerçekleştirdiğiniz al/sat işlemlerinizi uygulamaya kaydetmeniz halinde XchangeWiser sizin birim maliyetinizi, kar/zarar durumunuzu hesaplar ve toplam Iot adedini ve işlem geçmişinizle panel sayfasında raporlar.

Yatırım kararı almadan önce yatırım yapacağınız finansal enstrümanın temel verilerini biliyor musunuz?

XchangeWiser kullanıcılarına yapay zeka tahminleri haricinde temel finansal veriler de sağlar ve kullanıcı alacağı yatırım kararlarında da defter değeri, piyasa değeri, Book to Market Value-BMTR (defter değeri/ piyasa değeri), yıllık ve günlük dalgalanma(volatilite), açılış, kapanış, hacim, gün aralığı, 52 hafta ortalaması vb. göstergelerinden yararlanmasını sağlar.

Yatırım pozisyonunuzun vadesine nasıl karar veriyorsunuz?

XchangeWiser sahip olduğu algoritmalar ile günlük makine öğrenmesi gerçekleştirir. Dolayısıyla verdiği her bir tavsiye günlük olup alış yada satış pozisyonu alınan hisseler için gün içerisinde pozisyonun kapatılması beklenir. Bu durum kullanıcı için bir kolaylık oluşturmuş ve işlem, alınan pozisyon vadesi bir gün olarak belirlenmiştir.

Kaç adet finansal enstrümanı takip edebiliyorsunuz?

Ortalama bir yatırımcı ondan fazla hisse senedi vb. araçları takip edemezken, XchangeWiser bir kullanıcı hesabında 130 adet finansal enstrüman için analiz yapabilmektedir. Bu sayede kullanıcının al/sat işlemi yapmadığı, takip ettiği finansal enstrümanların dışında kalan yatırım fırsatlarından yatırımcıyı haberdar eder.

Was this article helpful?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir